Anthogyr - Implanty Polska
Anthogyr
Anthogyr to przede wszystkim ludzie i piękna historia, to firma rodzinna z wielopokoleniowymi tradycjami, czym może się poszczycić niewielu producentów implantów. Wywodzi się ze Szwajcarii, gdzie już od 1850 roku wytwarzała mechanizmy do niezawodnych szwajcarskich zegarków. Nazwa firmy pochodzi od imienia założyciela firmy Anthoine Antho oraz słowa „oznaczającego w języku greckim „ i odnosi się do frezu używanego w obróbce maszynowej wykorzystywanej do gwałtownej rotacji narzędzi stomatologicznych.
W roku 1947 nowo powstała fabryka Anthogyr uruchomiła produkcję dla potrzeb stomatologii, a w latach „ jako jedna z pierwszych firm na świecie, produkcję implantów. Ich jakość była tak znakomita, że zamówienia na produkcję całych systemów napływały od światowych potentatów w schodzącego ówcześnie rynku implantologicznego. Jako pionier w przemysłowej produkcji implantów i lider technologiczny, firma Anthogyr podjęła decyzję o produkcji implantów pod własną marką. W ten sposób stworzyła jeden z najlepszych na świecie systemów implantologicznych pod nazwą AXIOM®. Jest to zarazem jeden z niewielu systemów kompletnych, wyposażonych zarówno w zróżnicowaną paletę implantów i części implantologicznych, ale także doskonałe oprzyrządowanie do przeprowadzania zabiegów. Składa się z ponad 2 000 asortymentów. Wszystkie one powstają w jednym miejscu według najwyższych i tych samych standardów produkcji. Oznacza to, że są ze sobą kompatybilne materiałowo i procesowo, a spaja je filozofia jakości.
Dzisiejszy wizerunek Anthogyr, to jedna z najnowocześniejszych fabryk na świecie zajmująca się produkcją precyzyjnych wyrobów dla stomatologii, ale nie tylko. Dostarcza bowiem części do aeronautyki, w tym także do najnowszych samolotów Boeing oraz akcesoria dla potrzeb nurkowania ekstremalnego, w którym Francja należy do światowej czołówki. Dywersyfikacja produkcji w tak wymagających i wyspecjalizowanych dziedzinach, stanowi potwierdzenie jej absolutnej wyjątkowości i precyzji, które koncentrują się w implantach stomatologicznych AXIOM®. Firma jest obecna na rynku implantologicznym od samego początku istnienia tego sektora na świecie. Jako jego prekursor, szczególnie dziś nieustannie rozwija swój dział implantologii, zarówno w zakresie badań naukowych i projektowania nowych rozwiązań, jak i zagranicznej ekspansji produktów.
Anthogyr Manufacturing jest całkowicie zorientowany na utrzymanie najwyższych standardów jakości. Posiada: system zapewnienia jakości ISO 9001 oraz ISO 13485, a także ISO 9100 (precyzyjna obróbka mechanicznych elementów i zespołów jak o podwykonawca w sektorach: lotniczym, obronnym, przestrzennym i przemysłowym) oraz znak CE (zgodnie z dyrektywą 93/42 EWG). Produkcja jest zgodna z przepisami amerykańskimi 21 CFR część 820 ( Audyty są przeprowadzane przez LNE G MED, jedyną francuską jednostkę certyfikującą urządzenia medyczne. Na co dzień wykorzystywane są wskaźniki do monitorowania jakości i przestrzegania terminów dostaw. Kontrolą objęta jest obróbka i montaż oraz wszystkie kolejne fazy, aż po odkażanie i pakowanie. Produkty są dostarczane sterylnie.
Fabryka Anthogyr położona jest w niezwykle malowniczej miejscowości Sallanches, niedaleko Chamonix u podnóża Mont Blanc, z którym koresponduje unikalna jakość i trwałość produktów Anthogyr, niczym krystaliczne skały najwyższego szczytu Europy. Niedaleko znajduje się CERN i słynny akcelerator cząstek Wielki Zderzacz Hadronów, jedno z najważniejszych przedsięwzięć w dziedzinie nauki, a zarazem najdroższa budowla w historii ludzkości. Produkcja oparta jest o zaawansowane technologie i sterowane numerycznie urządzenia. Na powierzchni 9,400 m2 pracuje aż 50 maszyn CNC, obsługiwanych przez najwyższej klasy specjalistów i inżynierów mechaników, którzy z tytanowych prętów, dostarczanych od początku przez jednego, sprawdzonego dostawcę, wytwarzają najwyższej klasy implanty o niespotykanej precyzji i klasie dokładności.
Sercem firmy jest dział badawczo rozwojowy, w którym powstają nowe koncepcje w zakresie produktów i ich doskonalenia, zastosowania nowych materiałów i wykorzystania innowacyjnych technologii. Wszystkie produkty przed wdrożeniem do produkcji, poddawane są wszechstronnym analizom, przechodzą fazę prototypowania i drakońskich testów. Sukces rynkowy zapewnia nie tylko doskonałe przygotowanie, ale także wieloetapowa kontrola jakości. To dlatego produkty Anthogyr znane są ze swej trwałości, niezawodności oraz walorów użytkowych. Dopełnieniem wizerunku Anthogyr jest polityka ochrony środowiska i podporządkowanie produkcji najwyższym standardom ekologicznym. Z kolei wszechstronna opieka socjalna wiąże pracowników w jeden silny zespół, który liczy 450 inżynierów, mechaników, naukowców i menadżerów. Światowy Zespół Anthogyr liczy zaś kilka tysięcy osób. Obchodzona w ubiegłym roku 70 rocznica powstania fabryki w Sallanches, pokazała, jak wielką siłą jest ten Zespół, który w ponad 100 krajach świata zapewnia szwajcarską precyzję i najlepsze rozwiązania w implantologii stomatologicznej. Obecnie dołącza do niego Grupa Vivadental, dzięki czemu produkty Anthogyr oraz implanty AXIOM® stają się dostępne w Polsce.
Implanty Polska