Axiom®
AXIOM® to system chętnie wybierany przez lekarzy rozpoczynających swoją przygodę z implantologią. Chętnie też sięgają po niego lekarze z doświadczeniem i praktyką w innych systemach. AXIOM® to system uniwersalny, a zarazem niezwykle przyjazny,przynoszący lekarzowi prawdziwą satysfakcję niezależnie od stopnia zaawansowania i poziomu trudności wykonywanych zabiegów.To system,zaliczany do grupy premium, którego wartość wyraża się zarówno wspaniałymi rozwiązaniami technicznymi,jak i kilkudziesięcioletnią tradycją i doświadczeniem. Obejmuje on nie tylko implanty,ale także narzędzia i urządzenia do przeprowadzania zabiegów,w tym różne wersje fizjodyspenserów.
Ten niezwykły dorobek i efekt wielu lat pracy wielkiego zespołu ludzi, pokoleń naukowców i inżynierów,pasjonatów i odkrywców, poparty nowoczesnymi technologiami,odzwierciedla ją dzisiaj implanty AXIOM®. Implanty Axiom® są produkowane z medycznego tytanu w V klasie czystości,co jest absolutnie wyjątkowym wyróżnieniem systemu. Decyduje to o przewadze technologicznej w zakresie biokompatybilności oraz parametrów mechanicznych,najwyższej wytrzymałości na rozciąganie oraz najwyższej granicy plastyczności.
Osteokondukcyjna, hydrofilna i piaskowana powierzchnia implantów,pokryta jest dwufazowym fosforanem wapnia – Biphasic Calcium Phospate,co zapewnia optymalny przebieg osteointegracji. Szczelne stożkowe połączenie łącznika z implantem z wykorzystaniem Platform Switching,przyczynia się do utrzymania stabilnego poziomu tkanki miękkiej i kości. W portfolio Axiom® znajdują się implanty z poziomu kości, jak i z poziomu tkanki miękkiej, implanty uniwersalne do wszystkich typów kości oraz implanty agresywne dedykowane do kości miękkiej. Implanty występują w wielu średnicach i długościach, co pozwala na odbudowę wszystkich braków zębowych.
Do wprowadzania implantów Axiom® REGiPX służy ta sama kaseta chirurgiczna. Ergonomiczna, kompaktowa z czytelnym oznaczeniem jej elementów, daje lekarzowi poczucie bezpieczeństwa,a asystentce ułatwia proces sterylizacji. Do implantów bardzo wąskich – Axiom2.8 przeznaczona jest specjalna, dedykowana kaseta chirurgiczna Axiom® 2.8 surgical kit. Uniwersalne połączenie implantu z łącznikiem pozwala na zastosowanie jednakowych śrub zamykających i gojących oraz komponentów protetycznych,niezależnie od rodzaju i średnicy implantu,a więc magazyn części protetycznych może być mniejszy.
System Axiom® posiada bardzo szeroki asortyment elementów protetycznych umożliwiających precyzyjną odbudowę braków zębowych, począwszy od pojedynczych koron, poprzez prace wielopunktowe,aż do złożonych odbudów w bezzębiu .Posiada też kompletne i kompatybilne rozwiązania protetyczne oparte o digitalizację procesową. System oferuje tlenek cyrkonu własnej produkcji,co daje gwarancję zachowania pełnej kontroli nad jakością produktów protetycznych,ich wytrzymałością,estetyką i trwałością.
Wszystkie protokoły chirurgiczne i protetyczne są jasno określone, dzięki czemu proces leczenia jest przewidywalny i może być kontrolowany na każdym etapie, dając lekarzowi poczucie bezpieczeństwa. Kompatybilność rozwiązań chirurgicznych i protetycznych sprawia, że system jest łatwiejszy w zastosowaniu przy każdym rodzaju zabiegów, niezależnie od stopnia złożoności. Wszystkie produkty powstają w oparciu o jednakowe standardy procesowe materiałowe i sprzętowe.
Implanty
Części protetyczne
Sprzęt chirurgiczny i protetyczny
CAD-CAM